opony na każdą pogodę

Może się to wydawać logiczne, ale większość ludzi nie myśli o tym. Kontynuują jazdę bez względu na pogodę lub stan ich opon. Zwykle niewiele jest wiedzy na temat tego, jak ważne są opony i jak ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Aspekt bezpieczeństwa jest szczególnie ważny w sezonie zimowym, kiedy jest śnieg, lód lub błoto pośniegowe, ponieważ jazda po drogach letnich jest o wiele trudniejsza.

Różnica między zamontowaniem opon zimowych w pojeździe jest ogromna i określi, jak dużą kontrolę nad pojazdem masz. Z oponami letnimi prawie nie będziesz mieć przyczepności na lodzie. Oznacza to, że nie będziesz w stanie kontrolować kierunku swojego samochodu ani spowodować, że się zatrzyma. Możliwość kontrolowania naszych pojazdów jest kluczowa, dlatego nie ma prawdziwej opcji poza zakupem opon zimowych, które mogą zapewnić niezbędną przyczepność i osiągi w okresie zimowym. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym zimy nie są bardzo surowe, gdzie rzadko występują temperatury poniżej zera lub tylko przez kilka dni ze śniegiem, możesz sobie poradzić z oponami, które poradzą sobie z różnymi warunkami pogodowymi i nawierzchniami, ale jeśli masz naprawdę zimy ze śniegiem, lodem i błotem pośniegowym, nie ma powodu, dla którego nie dostaniesz kompletu opon zimowych do użytku zimą.

Na lodzie potrzebujesz opon zimowych, które zostały zaprojektowane z myślą o tym. Opony zimowe mają zupełnie inną mieszankę gumową i wzór bieżnika niż oponyletnie. To właśnie sprawia, że ​​są tak świetne na śliskich powierzchniach. W przypadku opon z kolcami opierają się na metalowych kolcach, które są zintegrowane z powierzchnią gwintu, aby zapewnić przyczepność na lodzie. Mają również szerokie rowki, które pomagają radzić sobie z błotem pośniegowym i zapobiegają jego osiadaniu. Opony bez kolców mają specjalną mieszankę gumy ze zintegrowanymi cząsteczkami przyczepności, która zapewnia przyczepność bez kolców.

Gdy już zdecydujesz się na opony, które są dobre dla Ciebie i Twojego pojazdu, upewnij się, że są one wysokiej jakości. Będą bezpieczniejsze, bardziej ekonomiczne i będą bardziej odporne na zużycie, dzięki czemu będą trwać dłużej i nie będą musiały być wymieniane tak często. Opony zimowe, niezależnie od tego, czy wybierzesz z kolcami, czy bez, będą musiały być połączone z oponami letnimi na ciepłe pory roku, takie jak wiosna, lato i wczesna jesień.

Obszary, w których zimy są rzadsze, mogą korzystać z opon całorocznych, które są homologowane na zimę i mogą być używane przez cały rok. Opony te są jak kombinacja opon zimowych bez kolców i opon letnich i dlatego mogą być używane przez cały rok bez konieczności zmiany opon. Bieżnik jest połączeniem wzoru letniego i zimowego, dzięki czemu radzi sobie równie dobrze na suchych i mokrych letnich drogach, jak na zaśnieżonych i oblodzonych zimowych drogach. Jest to bardzo wygodna opcja na obszarach, na których panuje bardzo niestabilna pogoda lub gdzie można jechać przez kilka godzin i pojeździć na nartach lub pojechać na wybrzeże, aby popływać, nie martwiąc się o opony.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć pod adresem: https://www.nokiantyres.pl/

Sock It Forward

The Appliance of Automotive

Sunday, Jul 25, 2021